A. Baranausko poema "AnykÅ¡Äių Å¡ilelis"
Antanas Baranauskas - žymiausias XIXa. vidurio lietuvių poetas, klasikinÄ—s poemos "AnykÅ¡Äių Å¡ilelis" ir kitų eiliuotų kÅ«rinių autorius. Kurti jis pradÄ—jo dar vaikystÄ—je. Ganydamas bandÄ… jis kÅ«rÄ— žaismingus eilÄ—raÅ¡tukus, iÅ¡reikÅ¡kianÄius piemenuko mintis vaikiÅ¡kus jo dżiaugsmus ir rÅ«pesÄius.
A.Miškinio kūrinio "Rūpintojėlių Lietuva" interpretacija
Antanas MiÅ¡kinis gimÄ— 1905m. sausio 29d. JuknÄ—nų kaime, Utenos apskrityje. 1945-1948m. A.MiÅ¡kinis įsijungÄ— į antisovietinÄ™ rezistencijÄ…. 1948m. buvo suimtas, už akių nuteistas ir iÅ¡tremtas į SibirÄ…. Tik 1956m. jam buvo leista grįžti į LietuvÄ…. Sibiro tremtyje poetas sukÅ«rÄ— vienÄ… paÄių stipriausių pasiprieÅ¡inimo literatÅ«ros kÅ«rinių - eilÄ—raÅ¡Äių ciklÄ… (paskelbta 1989m.). Grįžęs į LietuvÄ…, poetas galÄ—jo raÅ¡yti tik optimistinius arba neutralius gamtinius eilÄ—raÅ¡Äius, vertÄ— įvairių autorių kÅ«rinius į lietuvių kalbÄ…, raÅ¡Ä— atsiminimus.A.MiÅ¡kinis mirÄ— 1983m. gruodžio 16d. Vilniuje.
A.VaiÄiulaiÄio novelÄ—s "RogÄ—s" interpretacija
Antanas VaiÄiulaitis – europietiÅ¡ko iÅ¡silavinimo intelektualas, XXa. kultÅ«rinio, visuomeninio gyvenimo veikÄ—jas, vienas ryÅ¡kiausių prozininkų, lietuvių literatÅ«ros klasikas. ApibÅ«dindama jo kÅ«rybÄ…, literatÅ«ros kritikÄ— Regina DilienÄ— raÅ¡Ä—: ,,VaiÄiulaitis yra lietuviÅ¡kos ir Vakarų kultÅ«ros auklÄ—tinis“. Antanas VaiÄiulaitis sukÅ«rÄ— romanÄ… ,,Valentina,, , novelių knygas ,,Vidudienis kaimo smuklÄ—j,, , ,,Pelkių takas,, , kur gamta akcentuojama kaip vertybÄ—, nesikeiÄianti istorijos sÅ«kuriuose, vienoda turtingam ir vargÅ¡ui. YpaÄ meniÅ¡ka raÅ¡ytojo apysaka ,,RogÄ—s,, .
V.MykolaiÄio Putino "ParafrazÄ—s" interpretacija
Mykolaitis Putinas ne kartÄ… yra prisipažinÄ™s apie įpatingÄ… muzikos poveikį savo asmenybei ir kÅ«rybai: „Muzika ir poetÄ… sieja vidinis turinys, emocijos, lyriniai ir dramatiniai iÅ¡gyvenimai...“ Muzika įkvÄ—pdavo poetÄ…, taÄiau literatÅ«ros su muzika jis netapatino. „Žodžio meno garsinÄ—s priemonÄ—s yra visai kitokios negu muzikos...“ , „AÅ¡ žinau, kad mano poezijoje maža dainiÅ¡kumo, ir kompozitoriams ji medžiagos neduoda“. Jo lykoje vyrauja vaizdinis pradas.