Nemokami pratybu atsakymai, Pagalba mokiniui - Straipsniai: Berniukas mergaičių tualete Top  


Nemokami pratybu atsakymai

Pratybu atsakymai Nemokami pratybu atsakymai Konspektai

DIDŽIAUSIA PRATYBŲ ATSAKYMŲ SVETAINĖ!

Tai didžiausia Lietuvoje nemokamų pratybų atsakymų svetainė. Moksleivis užsukęs čia, negali aklai nusirašyti, atvykęs čia jis turi tiesiog pasitikrinti jau atliktus namų darbus!

Pratybu atsakymai

Rūšiavimas pagal dalykus

Sekite mus Facebooke

Top
Berniukas mergaičių tualete
Knygos pavadinimas: Berniukas mergaičių tualete
Autorius: Louis Sachar
Originalo kalba: anglų
Pirmasis leidimas: 1987 m.
Puslapių: 224

Aprašymas:
Senokai neskaičiau knygų paaugliams, nes kaip ir nepridera - senokai neturiu -olikos metų ir skaitau rimtesnę literatūrą. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad mano darbas reikalauja patarti mokyklinio amžiaus vaikams, kokią knygą skaityti, dažnai susiduriu su klausimu - ar ši knyga įdomi? Paprastas klausimas, tačiau atsakyti “taip” arba “ne” neužtenka. Jeigu esi skaičius knygą - valio. Belieka prisiminti, pagalvoti, ar būtent tam mokiniui tinka ši knyga ir ar jį sudomins.

Knyga “Berniukas mergaičių tualete” kažkodėl dažnai paimama į vaikų rankas. Ir net nežinau kodėl. Gal dėl ryškaus viršelio, įdomaus piešinio? Tai sudomino ir mane, todėl pasiryžau ir aš perskaityti šią knygą.

O joje pasakojimas apie Bredlį Čokersą. Tai berniukas, kuris sėdi paskutiniame suole klasės gale, niekada neruošia pamokų, skriaudžia berniukus ir mergaites ir visiems pastoviai meluoja. Namuose tėvams, mokykloje mokytojams. Tačiau jau pirmuosiuose puslapiuose pamatome, kad berniukas širdyje nėra toks blogietis. Tai tarsi kaukė. Namuose, savo kambaryje, jis kalbasi su mylimais žaislais, inscenizuoja pokalbius. Tačiau vieną dieną į Bredlio klasę ateina naujokas Džefas. Jis nebijo Bredlio, noriai atsisėda šalia jo suole. Jie tarsi ir draugai, kol Bredlis nepameluoja, kad Džefas jį sumušė .

Kitas svarbus asmuo knygoje - Psichologė Karla. Bredlis privalo eiti pas ją į konsultacijas, ilgą laiką ten eina nenoriai, nekenčia jos, laiko keista, pasakoja nesąmones. Tačiau Karla nesišaipo iš berniuko. Ji pritaria, pataria, tiki kiekvienu jo žodžiu irpastovai kartoja, kad jis yra geras bei malonus. Tai Bredlį nustebina ir išveda iš pusiausvyros. Juk taip neturi būti. Vizitai pas Karlą pakeičia Bredlį. Jis nusprendžia būti geras. Nors ne viskas nuo pat pasiruošimo pasikeisti puikiai sekasi, tačiau svarbiausia pastangos ir noras pasikeisti. Ir netrukus jam pavyksta. Berniukai priima jį į savo komandą, mergaitės netgi pakviečia į gimtadienį ir klasės lentoje šalia jo pavardės sužiba auksinė žvaigždė, kaip gero darbo pamokose simbolis.

Knyga pamokanti. Ji gali pagelbėti atstumtiesiems blogiukams atrasti kelią į žmonių širdis, paskatinti pasikeisti. Patarčiau, kad mokytojai rekomenduotų ją skaityti klasės neklaužadoms.

Reikia pastebėti, kad knyga 19 kartų buvo renkama geriausia ir skaitomiausia knyga. Taip pat mane sudomino, kad knyga parašyta 1987 metais. To visai nesijaučia. Nors gerai pagalvojus, knygoje atskleidžiamas anų laikų tam tikras požiūris į psichologę - tėvai mano, kad ji mokykloje nėra reikalinga. Manau, kad šiandien užsienyje niekas taip negalėtų pasakyti. Lietuvoje, deja, toks požiūris yra gana dažnas. Daugumai atrodo, kad psichologė veltui gauna pinigus.

Sunku vertinti, todėl vertinsiu ją knygų skirų paaugliams kontekste.Superkami pratybų atsakymai!