Nemokami pratybu atsakymai, Pagalba mokiniui - Straipsniai: Recenzijos Top  


Nemokami pratybu atsakymai

Pratybu atsakymai Nemokami pratybu atsakymai Konspektai

DIDŽIAUSIA PRATYBŲ ATSAKYMŲ SVETAINĖ!

Tai didžiausia Lietuvoje nemokamų pratybų atsakymų svetainė. Moksleivis užsukęs čia, negali aklai nusirašyti, atvykęs čia jis turi tiesiog pasitikrinti jau atliktus namų darbus!

Pratybu atsakymai

Rūšiavimas pagal dalykus

Sekite mus Facebooke

Top

Straipsnių hierarchija

Straipsniai: Recenzijos

KNYGOS "MEÄŒETÄ–S NAMAI" RECENZIJA
Iraniečių literatūra visada sukelia sensaciją. Ar verta šio žodžio Kadero Abdolaho knyga? Manyčiau, tai dar vienas geros persų literatūros pavyzdys, turint galvoje turtingas jos tradicijas. K. Abdolah gyvena Nyderlanduose, tačiau gimė Irano Arako mieste. Tikrasis vardas – Hosseinas Sadžadis Ghaemmaghamis Farahanis.

KNYGOS "MIEGO BROLIS" RECENZIJA
“Miego brolis” – tai pasakojimas apie neregėtai genialaus muziko Johaneso Elijo Alderio apgailėtiną gyvenimą. Apdovanotos neregėta klausa “jo ausys išgirsdavo tokius dalykus, kurių protas nepajėgė suvirškinti”. Johaneso Elijaus gyvenimo aprašymas “

Knygos "Mirk dėl manęs" recenzija
Žmogžudysčių skyriaus detektyvai Vitas Čikotelis (Vito Ciccotelli) ir jo partneris Nikas Lourensas (Nick Lawrence) lenktyniauja su laiku norėdami sučiupti nusikaltėlį, kuris su savo aukomis susidoroja naudojant viduramžių laikų kankinimo įrankius. Sofi Džohasen (Sophie Johannsen) yra archeologė, padedanti detektyvams nustatyti devynias kapavietes, kuriose rasti dingę kūnai. Keli tušti byloja, kad nusikaltėlio darbas dar nebaigtas. Kitoje siužeto linijoje Džordžijos valstijos policijos biuro tarnautojas ieško savo tėvų. Dar kitoje užsimezga romanas, kuris tęsiasi visą laiką, rutuliuojantis ir kitiems įvykiams.

Knygos "Montedidijus" recenzija
Knygoje puikiai išplėtota pirmosios meilės istorija, pagrindinis veikėjas, trylikametis berniukas, mokosi iš savo draugės gyvenimo ir meilės paslapčių. Per trumpą laiko tarpą iš berniuko jis tampa vyru, kuris jaučia atsakomybę už savo veiksmus ir poelgius. Be to, romane yra dar vienas „veikėjas“ - tai tėčio vaikinui duotas bumerangas, jis vaidina svarbų vaidmenį knygoje. Berniukas treniruodavosi tą „ne juoką, ne žaidimą, o pirmykštės tautos įnagį“ mesti, bet niekada jo nepaleisdavo iš rankos. Treniruotės ir Rafanielo sparnų kalimasis (jis buvo angelas) sukurią originalią paralelę.

Knygos "Murkšlinas ir Turkšlinas" recenzija
Murkšlinas ir Turkšlinas yra broliai ir laibai geri draugai. Tik Turkšlinas vyresnis. Bet amžius jiems nesvarbu. Jie gyvena pilkame name, netoliese gyvena laikrodininkas, dar toliau yra parduotuvė. O jei paėjėtumėte dar toliau plentu, tai pasiektumėt ir visą pasaulį! Bet Murkšlinas ir Turkšlinas nėra ten buvę.

Knygos "Nepaprastosios karalystės beieškant" recenzija
Taip jau būna gyvenime, kad geriausiais lėlininkais tampa tie, kurie būdami vaikais nežaidė su lėlėmis, aktoriais - tie, kurie nesilankydavo teatre, o teisėtvarkininkais - jaunystėje buvę maištininkai. Savo esė “Apie pasakas”, Džonas Ronaldas Raulis Tolkinas (John Ronald Reuel Tolkien) tvirtina, kad vaikystėje pats pasakomis nelabai domėjosi.

Knygos "Nikas Deinas" recenzija
Knygoje “Heroinas” nagrinėjama piktnaudžiavimo narkotikais problema. Kūrinyje “Darant tai” narstoma paauglių seksualumo tema. Na, o trečioje garsaus rašytojo Melvino Burgeso (Melvin Burgess) knygoje “Nikas Deinas” pažvelgiama į vaikų prievartavimo temą, kas buvo traktuojama kai kuriuose Didžiosios Britanijos internato namuose, aštuntojo dešimtmečio pradžioje.

Knygos "Nostradamo kapas" recenzija
Spauda šią knygą lygina su garsiuoju „Da Vinčio kodu“, o aš skaičiau tokią pirmąją, todėl nelabai išeina kažką lyginti. Knygos siužetas sukasi apie Mišelio Nostradamo paieškas, kaip teigiama anotacijoje ant galinio knygos viršelio. Taip pat stengiamasi skaitytoją supažindinti su Nostradamo gyvenimu ir jo pranašysčių istorija, atkapstoma įvairių faktų apie jo religines pažiūras. Viskas pagardinama intriga, mistika, paslaptimi. Atrodo ,ko daugiau ir reikia? Vis tik yra ir prie ko prikibti.

Knygos "Pasižadėję" recenzija
Skirtingos yra priežastys, dėl kurių žmonės nusprendžia susituokti. Mūsų tėvams tokia priežastimi dažnai buvo gyvenamosios vietos klausimas — įteisinę savo santykius greičiau gaudavo butus. Šiandien susituokę lengviau gauna paskolas. Tad, gal meilė santuokai nėra nei esminis, nei iš vis būtinas reikalavimas?

Knygos "Pažadas" recenzija
Skurdi ir paprasta, dažnai purvina ir rūsti Chalandon tikrovė. Savotiškai „medinė“ ir kalba. Paprasti žmonės, netobuli ir kartais niekingi. Bet juk netobula ir žmogaus prigimtis. Norisi būti geram, norisi antrąkart įbristi į tą pačią upę, grįžti į vaikystę ir išpirkti visas per amželį padarytas nuodėmes, saugant nuo nebūties mylimų žmonių sielas. Norisi išsaugoti vaikystę ir idilišką praeitį, užkonservuoti ją – kad ir lempoje, padarytoje iš XVIII amžiaus laivo ritės. Kad ir Ker El, kuriame niekas nesikeitė per visą Etjeno ir Fovetės gyvenimą. Ir atrodo, kad sukūrus gyvybės iliuziją, name išliks ir meilė. Tačiau meilei išlaikyti reikia kur kas daugiau. Reikia tiek, kiek dažnai neįstengiame... ir pasirodo, kad daugiausia, ką galime padaryti – tai prideramai atsisveikinti.

Knygos "Piligrimas" recenzija
Knygos Piligrimas siužetas gali pasirodyti itin paprastas. Pagrindinis kūrinio veikėjas, dainų tekstų kūrėjas, žurnalistas ir magas, vardu Paulas, keliauja į Santjagą, kad atrastų savo kalaviją ir išmoktų naujų dvasinių praktikų. Kelyje lydimas vedlio Petruso, jis patiria daug išmėginimų: sutinka mįslingų vienuolių ir atsiskyrėlių, atranda savyje kalbų charizmą, išmoksta nebijoti mirties. Kadangi Piligrimas yra glaudžiai susijęs su Paulo Coelho gyvenimo istorija, skaitytojas akimirksniu pasijunta keliaująs prie apaštalo kapo drauge su autoriumi.

Knygos "Pirate latitudes" recenzija
Crichtono istorijos pradžia – Karibai, 1665-ieji. Port Royal’is – niūrus, galvažudžių perpildytas, turtingas ir pavojingas Britų imperijos avanpostas Jamaikoje, iš visų pusių apsuptoje Ispanijos karalystės teritorijų. Port Royal’is – galvažudžių pilnas tų laikų miestas su eilėmis tavernų, grogo smuklių, viešnamių, garinę pirtį primenančiu klimatu — tai pats tiesiausias kelias į kokios nors mirtinos tropikų ligos glėbį arba... ant durklo smaigalio.

Knygos "Prisiminimai apie Kubos revoliucinį karą" recenzija
Sakoma, kad niekingas tas dvidešimtmetis, kurio nežavi revoliucijos, lygybės, socialinio perversmo idėjos. Sakoma, kad komunizmo grūdas yra nedygus ir parazitiškas. Kitaip tariant, olimpinis principas pertvarkant visuomenę ilguoju laikotarpiu paskelbtas negaliojančiu. Taigi iš šaunios gilės didus ąžuolas išaugti neturėtų?

Knygos "Sarasvati upÄ—s smÄ—lis" recenzija
Štai turime naują prozos žanrą: ekologinį trilerį, kurio veiksmas plėtojasi ne tokioje jau tolimoje ateityje – jo epiloge aprašomi 2026 metai. Autorius, dalyvavęs tarptautiniuose aplinkosaugos ir paramos vargstantiesiems projektuose, remdamasis sukauptomis žiniomis, įrodo, kaip iš pasaulio gali likti tik kelios salelės. Visa pasiglemš ištirpęs Šiaurės ašigalio ledynų vanduo, kuriuo dabar susirūpinę pažangūs mokslininkai.

Knygos "Saros veidas" recenzija
Savęs neįvardijęs kūrinio “Saros veidas” pasakotojas apibūdina save kaip “novelistą, atliekantį žurnalisto darbą.” Tai savotiška metafora, kurią panaudojo puikiai jaunimui žinomas rašytojas Melvinas Burgesas (Melvin Burgess). Turiu omeny, kūrinys dėstomas nežinomo pasakotojo vardu, kuris nevengia žurnalistinio žargono bei stilistinių priemonių, kad istorija atrodytų realesnė.
Superkami pratybų atsakymai!